"Milčovo kolečko 2018"

8.5.2018 | 13:30 | areál FK SK Bosonohy

Již po osmé přijedou ve státní svátek do brněnských Bosonoh kolečkáři z celé republiky, aby si připomenuli památku bosonožského furianta Miloše Hrazdíry a oslavili cyklistická výročí letošního roku. V úvodu se vzdává tradičně hold mnohonásobnému mistru republiky a kapitánu československé reprezentace Miloši Hrazdírovi, po kterém je benefice pojmenována. Děje se tak po historické znělce Závodu míru, kterou si i letos připomeneme konec 2. světové války, ale i cyklistické borce, kteří se 73. roku po osvobození nedožili. A jistě dojde i na kapičku slivovice, kterou si připíjíme na počest legendárního furianta a cyklisty před jeho domem, kde v Hoštické ulici v lednu roku 1990 náhle zemřel.

Hlavním smyslem Milčova kolečka je ovšem kromě připomenutí odkazu Miloše Hrazdíry a největších úspěchů brněnské a jihomoravské cyklistiky také motivace ke sportování. Ke startu intervalového závodu pro celou rodinu (v délce 3 km) se staví zástupci všech generací. Pro ty nejmladší jsou každoročním oceněním čokoládové medaile, které jim tradičně předává olympijský vítěz Jiří Daler a ti starší se zase rádi poměří s bývalými i současnými reprezentanty, kteří se rovněž staví na start závodu. Prvních sto padesát přihlášených obdrží startovní číslo a pamětní list, na vítěze seniorských kategorií čekají ještě medaile a letos i překvapení v podobě nového poháru. 

Věřím, že na startu budou i někteří z letošních jubilantů: slavit budeme 85. narozeniny zakladatele brněnské Dukly Františka Jursy, osmdesát má Ferdinand Duchoň, sedmdesát mají Zdeněk Dohnal, nejúspěšnější československá cyklistka Iva Stafová - Zajíčková a také trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák. Padesát let má Ján Svorada, vítěz několika etap Tour de France, a sedmdesátiny slaví letos také legendární Závod míru, který mj. i jubilující Ján Svorada jednou vyhrál. Pozváni jsou i všichni naši dosavadní žijící vítězové závoduv čele s Janem Smolíkem. Proto i Jiří Helán se svou kapelou intenzivně přemýšlejí jak tuto cyklistickou slavnost okořenit adekvátními skladbami a písničkami a překvapením mají být také cyklistické čepičky s logem Závodu míru a číslovkou 70.       

MILČOVO KOLEČKO 2018 (start a cíl) se koná v úterý 8. května 2018 v areálu FK SK Bosonohy v Hoštické ulici, letos i jako součást projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU. Prezence začíná ve 12,30 hod., program startuje o hodinu později ve 13, 30. Záštitu převzali hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, primátor statutárního města Brna Petr Vokřál a předseda České unie sportu v Jihomoravském kraji Pavel Blaha. Vstup a startovné je zdarma. 

zpět na akce

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací