Lednová výročí roku 2021

15. 01. 2021

V sobotu 16. ledna 2021 má devadesát let jedna z nejzasloužilejších osobností současného orelského hnutí v naší republice, vyškovský rodák pan Božetěch Kostelka. Od svého mládí se podílel na společenské a sportovní činnosti Orla a nezastavila ho ani komunistická perzekuce po roce 1948, která poslala do kriminálu jeho rodiče a nejstaršího bratra a jeho společně s dalšími dvěma sourozenci oblékla do mundúrů černých baronů. Po roce 1989 se výrazně podílel na obnově orelského hnutí, v roce 1992 se stal generálním sekretářem Orla a pokračoval ve své trenérské a cvičitelské činnosti. Je držitelem nejvyšších orelských vyznamenání, v roce 2016 se stal také nositelem Ceny Jihomoravského kraje za práci s mládeží a za jeho dlouhodobou vytrvalou práci a bojovný postoj proti bezpráví mu právem patří i Cena města Brna za zásluhy o svobodu a demokracii. V současné době pracuje jako archivář Orla, je   aktivním členem Sportovního oddílu seniorů Brno a výrazně se podílí i na tvorbě Muzea brněnské sportu.

Na fotkách je při akci Brněnského roku sportu, kde byl nejstarším účastníkem a kde se také pozdravil s Antonínem Panenkou, se kterým se potkává také při „orelském fotbálku“ na Velehradě. Na fotce z výstavy ke 100. výročí založení republiky je s Ivo Mrázkem, se kterým zavzpomínal na to, jak v roli hráče a trenéra přivedl Vyškov do nejvyšší basketbalové soutěže a poměřil se při utkání i se Šéfem Mrázkem. Ivo Mrázek, tento nejúspěšnější hráč i trenér naší basketbalové historie, by měl v pondělí 18. ledna 2021 pětadevadesát!   Devadesát růží dostal od brněnských basketbalových nadějí přesně v den svých devadesátin - 18. ledna 2016.

Vladimír Koudelka

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací