Masarykův okruh jubilující

21. 09. 2020

      Vyvrcholením letošních aktivit pořádaných ve starém depu Masarykova okruhu k připomenutí významných výročí této legendární tratě bude v neděli 27. září akce MASARYKŮV OKRUH JUBILUJÍCÍ.

     Po červnové úpravě starého depa v Bosonohách a srpnové vernisáži výstavy  MASARYRŮV OKRUH, LEGENDA budou v předvečer  90. výročí prvního startu automobilů od 9 hodin ráno najíždět do „starého depa s novou tváří“ na Jihlavské ulici historické stroje, které se den před tím zúčastní vzpomínkové jízdy Brno–Soběšice.  Až do 11, 30 bude možnost si „pod dohledem“ Elišky Junkové, Louise Chirona, Giuseppe Fariny a dalších legendárních jezdců prohlédnout letité krasavce, kteří se poté od 11, 30 vydají po původní trati Masarykova okruhu, kde se závodilo od roku 1930 do roku 1986. Zastávky budou moderovat Sylvie Zouharová Dyková, kurátorka Technického muzea v Brně, a Jiří Smetana, znalec historie Masarykova okruhu.

     Kolona se ve 14,30 vrátí do Bosonoh, tentokrát však na Bosonožské náměstí ke kapli, kde budou stroje vystaveny pro veřejnost podruhé. V 15 hodin bude v prostorách úřadu městské části Brno-Bosonohy, Bosonožské nám. 1 otevřena putovní výstava MASARYKŮV OKRUH, LEGENDA, která byla poprvé představena právě v nově upraveném depu starého Masarykova okruhu v srpnu letošního roku.

     „Přidanou hodnotou“ projektu Brněnský rok sportu je skutečnost, že díky Technickému muzeu v Brně bude v říjnu a listopadu jubilejního roku výstava putovat po původní trase Masarykova okruhu a postupně navštíví dnešní brněnské městské části a další obce, kde se před devadesáti lety jelo poprvé. Úvodní prezentace v Bosonohách, kde byl start i cíl Masarykova okruhu, je proto nanejvýš symbolická. 

     Akci MASARYKŮV OKRUH JUBILUJÍCÍ pořádá v rámci projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU 2020 Městský sportovní klub Brno ve spolupráci s Veterán Automoto Club Brno, Technickým muzeem v Brně a MČ Brno-Bosonohy.

     Poslední zářijovou akcí Brněnského roku sportu bude II. ročník BRNO ŠPRTEC OPEN  ve středu 30. září v sadech Národního odboje. Vstup na všechny akce Brněnského roku sportu je volný!

Vladimír Koudelka, organizátor projetu 

Vladimír Koudelka

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací