Masarykův okruh, legenda

29. 07. 2020

Masarykův okruh, legenda : https://www.gotobrno.cz/akce/masarykuv-okruh-legenda/

    Symbolicky v místech, kde se v roce začala psát historie legendární brněnské závodní tratě, se ve  čtvrtek 6. srpna od 14 hodin sejdou členové Abajafans a další příznivci motorismu i zájemci o historii Brna, aby si přímo ve starém depu Masarykova okruhu v Bosonohách připomenuli několik významných výročí spojených s tímto okruhem.

   Stane se tak „ve starém depu s novou tváří“, který postavami a výjevy z devadesátileté historie okruhu upravili graffiti umělci a další brněnští nadšenci do podoby, která již přitahuje pozornost i zahraničích příznivců motorismu a historie.
     

    Benefiční setkání pod názvem MASARYKŮV OKRUH, LEGENDA bude první plánovanou akcí celoročního projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU, který připomíná významná sportovní jubilea a výročí spojená s Brnem a našim regionem. V předvečer letošního startu GP bez diváků to bude zejména 70.  výročí prvního startu motocyklů z tohoto depa a  55. výročí prvního motocyklového mistrovství světa. Po vzdání pocty těm, kteří se do historie Masarykova okruhu zapsali, zazní československá hymna, která zde zněla také v neděli 10. září 1950, kdy se zde jel poprvé závod motocyklů, i v neděli 25. července 1965, kdy se poprvé závodilo o světové mistrovské body.

Poté se společně s autory upravené boxové stěny projdeme „graffiti historií“ Masarykova okruhu a Sylvie Zouharová Dyková z Technického muzea v Brně pak představí 16 panelů výstavy MASARYKŮV OKRUH, LEGENDA, která pak bude od září do konce roku putovat po všech městských částem a obcích, kudy se závodní auta od roku 1930 a motorky od roku 1950 proháněly.

   U slavnostního setkání v předvečer startu GP v Brně budou přímo v historickém depu Masarykova okruhu i významné motoristické osobnosti, ze které jmenuji alespoň desetinásobného mistra Československa Petera Baláže. Vstup na akci je volný.
 

Vladimír Koudelka

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací